Menu Zamknij

Porada prawna

Ile kosztuje porada prawna?

Porada prawna to koszt 250 zł brutto (w tym 23 % podatek vat)

Ile trwa porada prawna?

Porada prawna nie jest ściśle ograniczona czasowo, ma na celu udzielenie odpowiedzi na  pytania Klienta, zwykle trwa ok. godziny, nie dłużej niż półtorej godziny. 

Czy wynagrodzenie za udzielenie porady prawnej zaliczane jest na poczet wynagrodzenia za prowadzenie sprawy sądowej?

W sytuacji kiedy Klient udziela adwokatowi pełnomocnictwa/upoważnienia do obrony do reprezentowania go przed sądem/organami ścigania/organami administracji publicznej, wynagrodzenie za udzieloną poradę prawną jest zaliczane na poczet indywidualnie uzgodnionego wynagrodzenia za prowadzenie poszczególnej sprawy.

Ile wynosi wynagrodzenie za prowadzenie sprawy sądowej? W jaki sposób jest ustalane?

Wynagrodzenie za reprezentację w postępowaniu ustalane jest w sposób ryczałtowy. Adwokat nie pobiera odrębnego, dodatkowego wynagrodzenia za udzielenie mailowej odpowiedzi czy też rozmowę telefoniczną. Wynagrodzenie ustalane jest za reprezentację Klienta na danym etapie postępowania. Obejmuje m.in. udzielanie porad prawnych, reprezentację w sądzie, sporządzanie i wnoszenie pism procesowych w sprawie.

W jaki sposób umówić się na poradę prawną?

Na poradę prawną można umówić się telefonicznie: 694 278 384 lub mailowo: kancelaria@adwokat-budzinska.pl

Czy mogę przyjść na poradę prawną z bliską osobą?

W sytuacji kiedy Klient potrzebuje wsparcia psychicznego drugiej osoby, może przyjść na poradę prawną z bliską mu osobą. 

Kiedy i w jaki sposób płacę za poradę prawną?

Wynagrodzenie za poradę prawną jest uiszczane bezpośrednio po jej udzieleniu, gotówką, przelewem, bądź za pośrednictwem BLIK.